FTM – fototerapeutické místnosti

FTM – fototerapeutické místnosti

Fototerapeutická místnost je efektivním nástrojem k potlačení symptomů SAD (zimní deprese) a jiných sezónních afektivních poruch nebo depresí. Tato místnost je vybavena světelnými simulátory a slouží k navození atmosféry, simulující letní slunečný den.

Její vyšší účinnost spočívá hlavně v tom, že plnospektrální osvětlení je rozmístěno rovnoměrně a přitom je soustředěno pouze v místnosti. Nedochází tak k jeho únikům. Dostatečný počet luxů, který je nezbytný pro účinek terapie je tedy zaručen, ať už jste v místnosti kdekoli. Nejvíce proto využíváme svítidla MedicoSun, které jsou ovšem pro  účely fototerapie speciálně upraveny.

K vytvoření realistické slunečné denní atmosféry zde můžeme využít i dalších prvků a to s ohledem na typ zařízení, ve kterých je FTM umístěna.

Další nespornou výhodou moderních FTM je, že je dokážeme navrhnout tak, aby sloužila i k čistě relaxačním účelům, což vede navíc k jejich variabilitě. Tohoto zejména využívají např. domovy seniorů, kde takto navržené FTM znamenají především úsporu místa a s tím i spojenou úsporu nákladů. V těchto případech navrhujeme doplňky, které obohatí FTM o muzikoterapii popř. o aromaterapii.

Při navrhování FTM celou dobu spolupracujeme se zadavatelem a na základě již bohatých zkušeností Vám navrhneme řešení s ohledem na Vámi vybraný prostor a účel fototerapie, to vše dle Vašich finančních možností.

Pro více informací nás prosím kontaktujte zde.

Realizace místností

Domov seniorů Frýdek Místek

FTM FM   FTM FM

Domov seniorů Helios

FTM Slunovrat   FTM Helios   FTM Helios

Domov seniorů Slunovrat

FTM Slunovrat   FTM Slunovrat

Domov seniorů Helios

FTM Slunovrat   FTM Helios   FTM Helios

Domov seniorů Brušperk

FTM Brušperk  FTM Brušperk

Domov seniorů Luna

FTM Luna   FTM Luna   FTM Luna

Domov seniorů Zasavka

FTM Zasavka   FTM Zasavka   FTM Zasavka

Reportáže

    

Další články: