Obyčejné řárovky

Obyčejné řárovky

Obyčejné žárovky s wolframovým vláknem míří ke svému konci na všech vyspělých kontinentech. První byly na řadě 100W žárovky a 80W žárovky, důvodem byly zejména malé účinnosti při vysoké spotřebě. Rozhodnutí vlád je správné, z pohledu úspor se bude jednat o zajímavé procenta. Ale to nejlepší na tom je, že toto legislativní rozhodnutí vám umožní vnést více slunečního svitu do vašeho života.

Když se budeme rozhodovat o výběru nových světlených zdrojů (žárovek), musíme se ještě zamyslet nad dalšími okolnostmi, které nás provází na každém kroku. A to je vliv slunce na náš organismus.

 Je nezpochybnitelné, že plnospektrální záření slunce má pozitivní vliv na organismus v mnoha ohledech. Stručně řečeno zlepšuje imunitu, předchází nemocem, zvyšuje inteligenci, stimuluje metabolismus a napumpuje do organismu výrazně více energie.

Podle medicínských a vědeckých studií plnospektrální sluneční záření

- pozitivně ovlivňuje riziko, že onemocníte (existuje přímá závislost 
  množství nemocných chřipkou, zejména v chladných měsících, 
  na množství slunečního záření)

- snižuje krevní tlak (ve skutečnosti čím blíže rovníku žijete, tím nižší je krevní 
   tlak)

- děti lépe spí, pokud jsou přes den více vystaveni slunečnímu záření (to je pro 
   rodiče významná informace).

Problémem je, že většina z nás trpí nedostatkem odpovídajícího množství slunečního záření. Všichni potřebujeme alespoň jednu hodinu nefitrovaného slunečního svitu záření denně. Bohužel se mnozí ani této minimální dávce svitu v dnešních dnech nepřiblíží.

Zataženo, mraky a déšť brání zdravým slunečním paprskům a negativně ovlivňují náladu. S velkou pravděpodobností trávíte příliš mnoho času uvnitř budov pod slabými žárovkami nebo zářivkami, někdy dokonce bez oken. A samotná skla (včetně slunečních brýlí) neumoňují některým z 1500 vlnových délek slunečního záření dosáhnout na sítnici a vyživovat tak mozek a tělo.

Navíc vaše děti a vnuci tráví hodně času ve školních třídách, které jsou velmi slabě osvětleny.

Stejně tak znečištěný vzduch prachem a smogem ve větších městech a okolích zabraňuje slunečnímu svitu proniknout až k vám, a to téměř celý rok.A k tomu všemu jsme obklopeni medicínskou vědou, která přikazuje se slunci vyhýbat a bát se ho.

Nosit sluneční brýle, kdykoliv jste venku. Bát se smrtících melanomů – rakoviny kůže, jejíž příčinou je stručně a jasně a zároveň mylně slunenční svit jako takový.

Naštěstí existuje alternativa v podbě plnospektrálních světel a zářivek. V dnešní době je to jediné osvětlení, které se maximální přibližuje slunečnímu záření a můžete využít jeho pozitivních vlastností i uvnitř budov, kanceláří, školních třídách a jiných prostorách.

Zdá se, že standardní žárovky se blíží svému konci. Výrobci připouští, že běžné fluorescentní zářivky jsou přinejmenším na ústupu, protože obsahují nebezpečnou rtuť a počet míst, kde je lze bezpečně recyklovat, se drasticky snižuje.

Je důležité nahradit standardní světla novými plnospektrálními zdroji světla, které přinesou do interiérů přirozené denní světlo. Jejich dlouhá trvanlivost v (tisících hodinách) a nízká spotřeba šetří peníze. A hodí se do většiny běžných lamp a osvětlení.

 

Zdroj: mercola.com | Natural Health Information Articles

Publikováno 2014-12-02 Plnospektrální osvětlení 0 1236

Okomentovat

Musíte být přihlášen, abyste mohli psát komentáře.

Blog kategorie

Nedávné komentáře

Žádné komentáře

Vyhledávání článků

Porovnat 0
předch.
další